Agroturystyka – Bytom

Agroturystyka – Bytom
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Znów o agroturystyce
To już trzeci artykuł poświęcony agroturystyce. Dzisiaj powiemy sobie nieco więcej o tym, jaki jest jej cel, zarówno z perspektywy turysty, jak i gospodarza, który przyjmuje go u siebie. Sądzę, że dzisiejszy artykuł przewyższy swoją jakością i ilością ciekawych oraz cennych informacji poprzednie artykuły.
Agroturystyka jest odmianą turystyki wiejskiej. W naszym kraju znana była od bardzo dawna. Określano ją mianem wczasów pod gruszą. Odbywała się zazwyczaj w funkcjonującym rolnym gospodarstwie. Ktoś, kto wczasował pod gruszą mieszkał razem z ludnością wiejską, jadł z nimi posiłki i uczestniczył nierzadko w wielu polowych pracach. Obserwował, jak wygląda codzienne hodowanie zwierząt i produkcja żywności.
Obecnie jednym z głównych celów agroturystyki jest zapobieżenie postępującemu wyludnieniu wsi oraz miejscowości położonych w górach. Również miejscowa, wiejska ludność korzysta na niej finansowo. Wytwarza się specjalnie dla turystów pamiątkarskie wyroby, które można sprzedać zarabiając nierzadko spore sumy.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: