ferie kujawsko pomorskie

ferie kujawsko pomorskie
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

atrakcje-turystyczne-warszawy-4Warszawa, stolica naszego kraju. W XVI wieku Zygmunt III Waza, postanowił, że najważniejszym dla Polski miastem nie będzie Kraków, lecz  Warszawa. Dziś wybierając się na kilka dni do tego pięknego miasta możemy podziwiać zabytki, poznać historię, sprawdzić co wpłynęło na losy naszego kraju.
Atrakcje turystyczne Warszawy, to przede wszystkim Zamek Królewski, w którym uchwalano XVI wieczne prawo, w którym wybitni, światowi artyści malowali swe dzieła, na zlecenia króla Poniatowskiego, a także miejsce, które zostało wysadzone w powietrze przez niemieckie wojska, podczas II  Wojny Światowej.
Jesteśmy przy temacie wojny, kroniki śmierci i łez wylanych przez matki młodych mężczyzn. Warto udać się na Grób Nieznanego Żołnierza i złożyć hołd tym, którzy walczyli o wolność.
Muzeum Powstania Warszawskiego, to kolejna z atrakcji, która spodoba się zwłaszcza tym, których pasją jest historia nowożytna.
Zobaczymy jaką bronią posługiwali się żołnierze, będziemy mogli wejść do ciemnych labiryntów, które mają nam za zadanie pomóc wyobrazić sobie, jak wyznawcy Judaizmu, musieli ukrywać się w kanałach ściekowych.
Wycieczka do Warszawy, to okazja, by spojrzeć na historię, zwłaszcza tę nowożytną. Docenić czasy, w których żyjemy, wolność, którą mamy, a także nie pozwolić odejść w zapomnienie poległym bohaterom.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: