Bułgaria na wakacje

W ciągu ostatnich kilku lat Bułgaria stała się jednym z chętniej obieranych kierunków na wakacyjne wojaże. Jest kilka czynników, które powodują, że kraj ten jest tak często wybierany przez Polaków, Rosjan, Niemców czy Brytyjczyków.

Po pierwsze, Bułgaria posiada wspaniałą historię, a co za tym idzie, bogactwo zabytków, które zadowolą najbardziej wybrednych miłośników architektury. Po drugie, tradycja i kultura, która jeszcze tchnie egzotyką- zwłaszcza dla zachodniej Europy, a po trzecie, i chyba najważniejsze- Wybrzeże Morza Czarnego. Dla wielu hasło wczasy w Bułgarii jest równoznaczne z wakacjami w nadmorskich kurortach.

Bułgarzy prężnie rozwijają i rozbudowują infrastrukturę turystyczną. Licznie budowane osiedla apartamentowców oferują zakwaterowanie na najwyższym poziomie, a wysoka jakość oferowanych usług sprawia, że urlop nad Morzem Czarnym staje się alternatywą dla osób, które do tej pory preferowały wakacje nad Morzem Śródziemnym. Dodatkową zachętą są o wiele niższe ceny niż te, proponowane przez włoskie, francuskie, hiszpańskie czy chorwackie ośrodki nadmorskie.

W bułgarskich kurortach turyści mają do wyboru ogromną liczbę miejsc noclegowych o szerokim przekroju cenowym, charakteryzujących się wysokim standardem. Większość ośrodków jest bardzo dobrze przygotowana na obsługę turystyki rodzinnej, gdzie na dzieci czekają liczne place zabaw, organizowane są specjalne imprezy skierowane dla najmłodszych, rodzice mają możliwość wynajęcia opiekunki, a obok basenu dla dorosłych jest dostępny brodzik dla najmłodszych. Zadbano również o rozrywkę dla osób pełnoletnich, które mogą przebierać w licznych barach, pubach, restauracjach czy klubach nocnych oferujących bogate życie nocne.

Miłośnicy różnego rodzaju sportów mają okazję wyszaleć się na siłowniach, salach gimnastycznych, spróbować swych sił w nurkowaniu, jeździe na nartach wodnych czy w jeździectwie konnym.

Bułgaria stwarza wiele możliwości spędzenia wspaniałych wakacji. Jak wykorzystamy jej propozycje i zalety, to już tylko zależy od naszej inwencji.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: