Część południowa centrum Szczecina

Część południowa centrum Szczecina
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Część południowa centrum Szczecina to mniej znana część miasta, położona na południe od Placu Zwycięstwa i Alei Wyszyńskiego oraz na północny-wschód od dworca. Zlokalizowane są tu pozostałości historycznej zabudowy, a również budynek dawnego dworca kolejowego. Położone tu kwatery noclegowe są wygodne dzięki swojej idealnej lokalizacji. Tereny umiejscowione u stóp Zamku Książąt Pomorskich nazywane są – Podzamcze. Umiejscowione jest ono między północną i zachodnią częścią centrum miasta. Hotele w tej części Szczecina, na przykład Hotel Focus Szczecin, powinny zadowolić głównie osoby przybywające do miasta w celach turystycznych.

Sąsiedztwo centrum Szczecina nie mogą poszczycić się dużą ilością hoteli, pomimo tego obiekty noclegowe leżące na południe od centrum mogą okazać się całkiem wygodne, dzięki niewielkiej odległości od dworca PKP i autobusowego. Prócz tego plusem jest fakt, że hotele umiejscowione nieopodal centrum Szczecina są na pewno dużo tańsze od tych położonych w centrum miasta. Dobre kwatery noclegowe skoncentrowane są również poza centrum zachodniego miasta Szczecina.
Mają do zaoferowania one dobrą obsługę i komfortowe zakwaterowanie, a także znajdują się blisko tras przejazdowych, co jest powodem, że są idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które będą w Szczecinie jedynie przejazdem, wybierając się na Pomorze lub do Niemiec. Jednocześnie, apartamenty noclegowe w tej części Szczecina mogą być szczególnie interesujące dla firm zainteresowanych przeprowadzeniem konferencji.

Zaletą hoteli na zachodzie Szczecina jest ich nieduża odległość do zachodnich sąsiadów. Hotele w mieście Szczecinie proponują wygodne zakwaterowanie za przystępną cenę. Szczecin cieszy się umiarkowaną popularnością wśród turystów, choć bez wątpienia jest miastem godnym odwiedzenia.

Miejsca noclegowe – hotele w Szczecinie są nastawione zarówno na gości podróżujących w interesach, jak i odwiedzających. W mieście na dzień dzisiejszy brakuje bardzo nowoczesnych hoteli, ale wybór noclegu jest całkiem szeroki.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: