Egipt dla leniwych

Egipt dla leniwych

Tygodniowy pobyt w Egipcie połączony z ciekawym rejsem po Nilu, to wspaniały sposób na wypoczynek dla tych, którzy uwielbiają słodkie lenistwo.
Podróż zaczyna się w Hurghadzie skąd konwojowanymi autokarami turyści przewożeni są przez pustynie do Luksoru czy Asuanu skąd wypływają wspaniałe stateczki wycieczkowe.
Na wyznaczonym parkingu turyści mogą skorzystać z kuchni w której serwowany jest suchy prowiant a na parkingu czekają już poganiacze wielbłądów, którzy wraz ze swoimi pupilami chętnie służą turystom jako dekoracje do wspaniałych zdjęć.
Po długiej podróży docieramy wreszcie do monumentalnej świątyni słońca w Abu Simbel, usytuowanej pod samym zwrotnikiem Raka. Ta wspaniała budowla wykuta w skale za panowania Ramzesa II, czyli w XIII w. p.n.e., jest symbolem siły i pewności siebie. Cztery 21 metrowe posągi Ramzesa są pozostałością po ogromnej potędze Egiptu. W skład kompleksu wchodzi druga świątynia poświecona królowej Nefertari.
Po powrocie do Asuanu przeprawa statkiem na wyspę, na której znajduje się świątynia Izydy, najromantyczniejsze miejsce Egiptu. Wspaniały kompleks świątynny zachował swoją charakterystyczna kolumnową zabudowę. Gdy słonce zachodzi budowla nabiera jeszcze bardziej tajemniczego oblicza.
Po powrocie na statek raczyć się można relaksem i wspaniałym posiłkiem. Nocą od zmroku odcinają się podświetlone minarety meczetów z których dochodzi głos muezina.
Rejs kończy się w Luksorze. Starożytną stolice dzieli na dwie części przepływający przez nią kanał. W mieście tym przez wieki będącym stolicą Egiptu na każdym kroku spotykamy wspaniałe budowle i posągi. Turyście nie wolno pominąć Doliny Królów w której znajdują się grobowce zmarłych Faraonów. To tutaj znajdziemy słynny grób Tutenchamona.
Tygodniowy rejs kończy się często odpoczynkiem w jednym z hoteli nad Morzem Czerwonym.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: