Jedziemy do Władysławowa

Jedziemy do Władysławowa

„Jedziemy do Władka” – często możemy usłyszeć taką odpowiedź na pytanie „gdzie w tym roku na wakacje?”. Taka odpowiedź nie oznacza bynajmniej odwiedzin u wujka Władka. Wszyscy bywalcy polskiego Wybrzeża wiedzą, że chodzi o Władysławowo, jeden z najsłynniejszych i najpopularniejszych morskich kurortów w Polsce. Co powoduje, że Władysławowo jest tak popularne? Na pewno doskonale rozwinięta baza noclegowa i położenie są jednymi z przyczyn.

Łatwo tu dojechać praktycznie z każdego miejsca w Polsce. Bliskość Mierzei Helskiej czy Trójmiasta to kolejne magnesy przyciągające turystów właśnie tutaj. Sama miejscowość jest także urokliwa, dysponuje wspaniałymi i rozległym plażami i ma do zaoferowania dużą ilość różnorakich atrakcji. Noclegi we Władysławowie oferowane są przez niezliczone hotele i pensjonaty. Zróżnicowany standard, począwszy od luksusowych apartamentów, a skończywszy na tanich pokojach i polach namiotowych, zapewnia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, jeżeli chodzi o bazę noclegową (zobacz więcej na meteorze).

Władysławowo to przede wszystkim wspaniałe plaże i malowniczy port. Ale oczywiście ilość miejsc wartych odwiedzenia i zobaczenia w samej miejscowości, jak i najbliższych okolicach jest znacznie większa. Miłośnicy architektury i historii mogą zwiedzić zabytkowy kościół pw. Najświętszej Marii Panny, muzeum gen. Hallera (tzw. hallerówka) lub wspiąć się na wieżę Domu Rybaka, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę miasta i wybrzeża, wraz z Półwyspem Helskim. W nieodległym Rozewiu warto także zwiedzić zabytkową latarnię morską. Zapaleni kibice i fani sportu będą zachwyceni przechadzając się Promenadą Gwiazd Sportu, na której umieszczone są upamiętniające najbardziej utytułowanych polskich sportowców symboliczne, mosiężne gwiazdy. Pobliski Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie często gości sportowców trenujących do najważniejszych zawodów, istnieje więc szansa na ujrzenie ich na własne oczy.

Także najmłodsi nie będą się we Władysławowie nudzić. Oprócz wielu atrakcji zlokalizowanych na plaży i w jej okolicy (dmuchańce, place zabaw), w miasteczku znajduje się Muzeum Motyli, Ocean Park, prezentujący wiele modeli morskich stworzeń naturalnych rozmiarów i wesołe miasteczko – Lunapark Sowiński. Jak więc widzimy, popularny Władek nie pozwoli się nudzić odwiedzającym, zapraszamy więc na urlop.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: