Kronika policyjna Stoczek łukowski

Kronika policyjna Stoczek łukowski
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Wypoczynek na Lubelszczyźnie

Piękne krajobrazy, wiejska sielanka i ludzie znający sąsiada na wylot. Tak można by opisać większość regionów Lubelszczyzny. Województwo nieco niedoceniane przez Polaków, a z jakże bogatą historią i kulturą.
Przykładem takiego miejsca jest Stoczek Łukowski, wieś gminna powiatu łukowskiego zlokalizowana właśnie w województwie lubelskim. I na tę miejscowość olbrzymi wpływ miała burzliwa historia Polski. Stoczek na przestrzeni wieków należał do państwa austriackiego, polskiego, Królestwa Polskiego związanego ścisłą unią personalną z Rosją.
Chcąc bliżej poznać historię wsi, lokalne zwyczaje, napić się herbaty w krajobrazie łąk, strumieni i przydrożnych kapliczek – warto na przykład odwiedzić ośrodek Izydory w Stoczku Łukowskim.
Oferta pensjonatu jest szczególnie atrakcyjna dla rodzin z dziećmi gdyż znaleźć tu można kąpieliska, park linowy, spływy tratwą, labirynty czy piesze wędrówki. W samym budynku na gości czekają czyste, przestronne pokoje czy sala z kominkiem. Wieczory zaś, w pięknym otoczeniu, spędzić nad płomieniami ogniska i dźwiękach gitary.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: