Kwatery w Krynicy Morskiej

Krynica Morska jako atrakcyjne miejsce na urlop

Atrakcyjnym, chociaż niedocenianym przez wiele osób, miejscem na wakacyjny wypoczynek jest Krynica Morska. Ta niewielka miejscowość jest położona w połowie polskiej części Mierzei Wiślanej, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Turyści mogą tutaj odwiedzić latarnię morską, port i molo, a także najwyższą wydmę na mierzei, czyli Wielbłądzi Grzbiet. Jest to jedyny naturalny punkt tego regionu, z którego jednocześnie można zobaczyć Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany.

Dla turystów jest tu udostępnione prawie dwukilometrowe kąpielisko. Wczasowicze chętnie korzystają z niego w trakcie dobrej pogody.

Wyjątkowe położenie, a co za tym idzie walory turystyczne sprawiły, że powstają liczne kwatery w Krynicy Morskiej. Wybierając się do tej miejscowości powinniśmy wcześniej sprawdzić dostępność wolnych miejsc, gdyż w sezonie urlopowym trudno o zapewnienie sobie noclegu bez wcześniejszej rezerwacji. W kwaterach w Krynicy Morskiej możemy liczyć na dobre warunki wypoczynku. Właściciele dbają o to, aby wszyscy goście wyjeżdżali od nich zadowoleni.

Jeżeli nie znajdziemy kwatery w Krynicy Morskiej to nie musimy się jeszcze martwić. Jadąc dalej na wschód dotrzemy do Nowej Karczmy, która administracyjnie jest częścią Krynicy Morskiej i leży w odległości ok. 4 km od granicy Polski z Rosją. Z kolei na początku mierzei znajduje się wieś Kąty Rybackie. Oba te miejsca, z racji swego położenia, również są przystosowane do obsługi ruchu turystycznego. Niewielka odległość od Krynicy Morskiej sprawia, że bez problemu się do niej dostaniemy własnym samochodem i będziemy mogli korzystać z atrakcji tego miejsca.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: