Międzygórze – miejsce na aktywny urlop

Międzygórze – miejsce na aktywny urlop

Międzygórze to mała miejscowość na południowym krańcu Polski. Znajduje się w jej okolicy mnóstwo atrakcji, dlatego można powiedzieć, że praktycznie każdy turysta wyjedzie stąd zadowolony. Przede wszystkim jest to okolica znana z wielu tras narciarskich, ale również znajduje się tu sporo miejsc do zwiedzania, ponieważ cały region ma bardzo bogatą historię.

Tutejsze noclegi sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – są pensjonaty, wyżej w górach dwa schroniska, ale również wiele prywatnych ofert z wynajmem pokoju. Właśnie dlatego warto przemyśleć nasz wyjazd i zarezerwować interesujące nas miejsce noclegowe nawet 2–3 tygodnie przed planowanym przyjazdem, ponieważ okolica jest dość popularna wśród turystów, głównie narciarzy. Jeszcze do niedawna było to jedno z najbardziej bogatych w stoki narciarskie miejsc w Polsce. Nadal jest, jednak ciągle w Szczyrku czy Tatrach powstają inne obiekty.

Jest to znakomite miejsce do wypadu w góry, ale również punkt zaczepienia do okolicznych miejscowości, na przykład do Stronia Śląskiego. Znajduje się tam bardzo ciekawe muzeum minerałów, są w nim kolekcje z całego świata, ale również mieści się tam sklep z biżuterią, w którym możemy kupić praktycznie wszystko, a także naprawić własne okazy. Również Kletno jest często wybierane przez turystów, znajduje się tam park linowy na starym kamieniołomie jak i Jaskinia Niedźwiedzia.

Międzygórze i cała okolica słynie przede wszystkim z wyciągów narciarskich, których znajdziemy tu kilkanaście. Każdy ośrodek skupia się na danej grupie turystów, to znaczy, że istnieją stoki bardziej zaawansowane, dla prawdziwych profesjonalistów, są to stoki trudniejsze, bogate w przeszkody, które wymagają dużych umiejętności od turystów; ale również są takie stoki, które w ofercie mają łagodne zbocza do nauki jazdy na nartach czy dla dzieci. Taki rozkład jest właściwy, bowiem każdy znajdzie coś dla siebie. Również duża liczba obiektów jest ogromnym plusem, ponieważ bardzo rzadko zdarza się, aby jakiś stok był przepełniony.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: