Mielno i okolice

Mielno i okolice

Jeśli pomyślimy o wakacjach to co najczęściej mamy na myśli? Z pewnością piękną okolicę, o ciekawej historii, pełną tajemnic i atrakcji by aktywnie spędzić czas. Wypoczynek nad Bałtykiem cieszy się wśród Polaków dużą popularnością. Chętnie wyjeżdżamy do miejsc cieszących się dobrą opinią. Jednym z popularnych i lubianych nadmorskich miejscowości jest Mielno. Ciesząc się na wyjazd w tak atrakcyjne okolice, warto wcześniej zadbać o miejsce, do którego powrócimy na noc by zregenerować swoje siły. Odnalezienie odpowiedniego noclegu w Mielnie nie będzie problemem. Szeroki zakres możliwości pozwolą każdemu cieszyć się upragnionym odpoczynkiem.

Mielno to stolica gminy, która jest położona 12 kilometrów od Koszalina. Kto z nas nie zna słynnego Festiwalu Kabaretu odbywającego się co roku w tej właśnie miejscowości. Dobrym pomysłem jest więc wyjazd z zamysłem wzięcia udziału w tym corocznym wydarzeniu. Otoczenie Mielna to także szereg innych ciekawych miejscowości. Jedną z nich jest Sarbinowo. Maleńka nadmorska miejscowość, do której warto zajrzeć. Głównym zabytkiem jest kościół pochodzący z 1856 roku. Został on zbudowany w neogotyckim stylu. Oprócz tego w Sarbinowie czeka na nas zabytkowa rybacka chałupa z około 1870 roku, która zachowała się do dziś.

W samym Mielnie również czeka na nas wiele ciekawych atrakcji. Jak to nad morzem jest plaża, ale ta w Mielnie jest jedną z najpiękniejszych. Wzdłuż niej znajduje się promenada, z której można podziwiać zachody i wschody słońca. Jeśli plaża to dla nas za mało, to mamy do dyspozycji jeszcze jezioro Jamno. Zaletą jeziora jest bezpieczeństwo i jego średnia głębokość, która wynosi 1,4 metra. Do naszej dyspozycji pozostaje sprzęt wody, dzięki któremu nasz pobyt będzie bardziej aktywny. Znajdzie się tu również coś dla najmłodszych. Wesołe miasteczko, jazda konna czy możliwość zobaczenia dzikich zwierzą to niezwykłe przeżycie dla najmłodszych turystów.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: