Nieznane uroki Hiszpanii

Nieznane uroki Hiszpanii

Wybierać się do Hiszpanii tylko na plażę, to zdecydowanie za mało. Hiszpania to kraj pięknych krajobrazów, wspaniałej kultury i smakowitej kuchni. Hiszpania jest bardzo popularnym celem turystycznym.

Najczęściej jednak turyści odwiedzają Ibizę, Majorkę albo którąś ze śródziemnomorskich plaż między Barceloną i Walencją. Jednak te “turystyczne solaria” mają niewiele wspólnego z “prawdziwą Hiszpanią”, w której godne polecenia są zwłaszcza trzy trasy. Pierwsza z nich prowadzi przez Pireneje do San Sebastian, chyba najpiękniejszego hiszpańskiego portu ze słynną plażą w kształcie muszli (“Concha”).

Dalej na zachód rozciąga się Asturia ze stromo opadającym ku morzu masywem Gór Kantabryjskich (ok. 2 700 m n.p.m.) oraz zielona Galicia ze słynnym sanktuarium maryjnym w Santiago de Compostela. Druga trasa wiedzie przez historyczną Kastylię wokół Madrytu: warto tu odwiedzić Toledo, Avilę, Segovię i Salamankę z najstarszym w Europie uniwersytetem. Trzeci cel to położona na południu Andaluzja z licznymi śladami wpływów arabskich w Grenadzie, Kordowie i Sewilli. Podróżując po Hiszpanii warto jest na pewno zwiedzić takie miejsca jak: Madryt, Escorial, Segovia, Grenada, Sewilla, Costa de la Luz (między Gibraltarem i granicą z Portugalią), zielona Galicia. Urok tych pięknych miejsc na pewno zachwyci nie jednego wytrawnego podróżnika.

Podróżując po Hiszpanii należy też mieć się na baczności, gdyż Głównym problemem współczesnej Hiszpanii jest utrzymujący się terror separatystów baskijskich i wysokie bezrobocie, które jednak w ostatnich latach stopniowo maleje.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: