Oferta last minut

Oferta last minut
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Znalezienie taniej oferty na ciekawe wczasy w gorącym klimacie i wieloma atrakcjami nie zawsze wymaga długiego szukania. Turyści często z wyprzedzeniem wyszukują propozycji, ale także dla tych którzy kochają spontaniczne wyjazdy biura podróży mają coś interesującego. Bardzo często ludzie korzystają z oferty last minut, czyli zdecydowania się na daną podróż nawet kilka dni przed jej realizacją. Raczej nie poleca się takich wyjazdów grupom kilkuosobowym, gdyż rzadko zdarza się w tej ofercie zyskanie kilku wolnych miejsc.

Warto jednak próbować, gdyż ceny spadają nawet o połowę. Jednym z najpopularniejszych miejsc, do których latano z ofertą last minut był Egipt. Jednak przez złą sytuację polityczną tego kraju , często biura zmieniały oferty na loty do Maroka i na Cypr. Przez to te miejsca stały się jeszcze bardziej popularne. Ostatnie oferty last minut to wycieczka do Hiszpanii na Teneryfę. W ofercie jest do wyboru apartament Las Adelfas, a także hotel Oasis Paraiso, hotel Esmeralda, hotel Medano, a także hotel Teide Mar. Zwykle w tych hotelach turyści korzystają z oferty all inclusive. Dzięki niej mogą zakosztować regionalnych przysmaków, korzystać z darmowych napojów bezalkoholowych a także trunków pochodzących z danego kraju. All inclusive jest także bardzo przydatne przy wyjazdach z dziećmi, gdyż praktycznie wszystko zapewnia nam hotel.

Jest to tym bardziej korzystne przy wczasach w upalnych krajach, gdzie niezbędne są napoje chłodzące, których w tej ofercie nie musimy kupować. Hiszpania jest bardzo popularnym miejscem turystycznym. Dobrze rozwinięta baza noclegowa pozwoli znaleźć podróżnikom w miarę tani hotel w bardzo atrakcyjnych zakątkach tego państwa. Hiszpania nie jest jednorodna, przez to atrakcyjna. Większość przybywa tu aby zażywać kąpieli słonecznych na piaszczystych plażach. Jednak nie można zapominać , ze jest to potężna część europejskiej kultury. Ruiny średniowiecznych zamków, prehistoryczne jaskinie, czy stare budowle to prawdziwa atrakcja dla koneserów sztuki. Hiszpania jest bardzo zróżnicowana, zarówno w kuchni, w sztuce jak i w językach, gdyż obowiązują tam aż cztery języki.

Wczasy najlepiej zaplanować sobie tam od maja do września. Największe oblężenie jest w sierpniu a także i najgorętsze słońce. Poleca się także podróżowanie bardziej na wiosnę czy wczesną jesień. Można wtedy uniknąć tłumów na plażach a także zaobserwować spadek cen. Znacznie taniej możemy wtedy wynająć hotel, czy zarezerwować bilet lotniczy. Ofert w liniach na pewno nie brakuje, gdyż 10% dochodu narodowego to właśnie pieniądze z turystyki. Z Lufthansą możemy polecieć do Barcelony za około 600 złotych. Można także wybrać tańszą opcję , czyli niskobudżetowych przewoźników. Ryanair oferuje loty z Krakowa do portu Barajas. Cena biletu lotniczego do Madrytu wynosi 104 złote. Irlandzki przewoźnik ostatnio wprowadził także promocję na bilety do Costa Brava.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: