Planowanie wakacji pod namiotem

Planowanie wakacji pod namiotem

Zanim zdecydujesz się wyjechać pod namiot, warto zaplanować taki wypad w najmniejszym detalu. Robiąc telefoniczny lub internetowy rekonesans, trzeba wypytać o wszelkie szczegóły i warunki pola, na jakim mamy zamiar się zatrzymać.

Jeśli planujesz zakup namiotu, to należy przyjrzeć się jego parametrom. Namiot powinien być obszerny, o ile ma służyć nie tylko jako miejsce do spania. Musi być mocny, stabilny i uszyty z wodoodpornego materiału.
Jeśli planujesz zakup przez Internet, warto skorzystać z porównywarek cen.

Poza namiotem potrzebny jest odpowiedni ekwipunek. Chodzi przede wszystkim o dmuchane materace i śpiwory. Karimaty nie nadają się do wygodnego spania. Dodatkowo na chłodniejsze dni warto zaopatrzyć się w ciepły koc i dres zamiast piżamy.

Zanim dojedziemy na miejsce dobrze byłoby dowiedzieć się czy w okolicy jest miejsce do kupna tanich posiłków. Pamiętajmy, że nie każdy ma ochotę wozić ze sobą tony jedzenia i kuchenkę, która w takiej sytuacji jest niezbędna. Na dobrze zorganizowanych campingach istnieją również dodatkowe atrakcje takie, jak: boiska do gry, huśtawki, a niekiedy nawet i świetlice.

Wyjazd na camping to świetna okazja na poznanie nowych, ciekawych ludzi. Mimo tego warto zachować szczególne środki ostrożności. Nie ufajmy sąsiadom, nie zostawiajmy wartościowych rzeczy w namiocie. Jeśli zastosujemy się do tych wszystkich zaleceń, to mogą to być niezapomniane wakacje dla całej rodziny.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: