ferie województwo pomorskie

ferie województwo pomorskie
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

szkola-paralotniowa-10Lot paralotnią jest marzeniem wielu osób. Ile razy widzimy na niebie paralotniarza i zazdrościmy mu tego, że podziwia widoki z lotu ptaka? Sport tej jest coraz bardziej powszechny i dostępny dla każdego, kto ma troszkę odwagi by spróbować i polatać.

Każda dobra szkoła paralotniowa może przygotować do samodzielnego lotu. Wystarczy poćwiczyć pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Spróbować może prawie każdy. Przeciwwskazaniem jest jedynie lęk wysokości oraz choroby związane z sercem, takie jak nadciśnienie tętnicze.

Pierwszy lot wykonywany jest w tak zwanym tandemie, z doświadczonym lotnikiem, który będzie dbał o nasze bezpieczeństwo. Trwa to na początku przeważnie do piętnastu minut. Dlaczego pierwszy lot jest tak krótki? Ponieważ u większości początkujących paralotniarzy emocje są tak silne, że kilkanaście minut w zupełności wystarczy.

Latanie paralotnią to piękne zajęcie, gdyż pozwala na doświadczenie niesamowitych przeżyć. Adrenalina i piękne widoki to główne rzeczy, które kuszą coraz to nowe osoby.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: