Ukraina dla turystów

Ukraina dla turystów

To położone w Europie Wschodniej państwo sąsiadujące między innymi z naszym krajem, jest rewelacyjnym miejscem turystycznym. Można zwiedzić tutaj ciekawe miasta takie jak Kijów, Lwów, Tarnopol czy też Krym. Najbardziej turystycznym miejscem na Ukrainie jest chyba Kijów w którym jest całe mnóstwo ciekawych miejsc i zabytków do zwiedzenia między innymi kilka Cerkiew (przykładowo Cerkiew Troicka, św. Cyryla, św. Andrzeja z XVIII wieku), Sobór Mądrości Bożej z XI wieku, Synagoga Centralna czy Złota Brama z XI wieku. Z muzeów natomiast z pewnością warto odwiedzić między innymi Muzeum Miniatury, Czarnobylskie, Jednej Ulicy, Wody czy Wojny w Afganistanie. Warto też wybrać się do Skansenu w Pirogowie leżącym pod Kijowem.

We Lwowie które zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest równie wiele ciekawych miejsc godnych odwiedzenia przez turystów. Na samym Rynku jest kilka wspaniałych zabytków które koniecznie trzeba zobaczyć, przykładowo Czarna Kamienica, dawny pałac arcybiskupów łacińskich, czy Ratusz. Lwów posiada również kilka cudownych kościołów w tym wiele z nich zabytkowych. Warto też zwiedzić Arsenał Królewski, oraz Miejski czy Kopiec Unii Lubelskiej, a chętnych zapewne skuszą tutejsze wspaniałe teatry.

Odessa to kolejne Ukraińskie miasto w którym turyści nie będą się nudzili, jest to rewelacyjna i dość sławna miejscowość, koniecznością jest odwiedzenie przykładowo latarni morskiej, schodów Potiomkinowskich, Synagogi z XIX wieku, czy Pałacu Woroncowców z lat 1826-1837. Ukraina jest coraz modniejszym krajem jeśli chodzi o turystykę, a tym samym wykorzystują to tamtejsze władze wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyjezdnych wczasowiczów. Starają się oni bowiem aby turyści czuli się tutaj rewelacyjnie, unowocześniają i starają się organizować nowe atrakcje, wszystko dla zadowolenia zagranicznych turystów.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: