Zalety małej wioski – Wiżajny

Zalety małej wioski – Wiżajny

Wiżajny – czy nazwa ta sama w sobie nie brzmi egzotycznie, zupełnie inaczej, niż jakakolwiek inna nazwa dowolnej polskiej miejscowości? Nic dziwnego – od dawna znajdowała się na terenach przygranicznych naszego kraju. Krainą geograficzną, na której w zasadzie wieś ta jest położona, to Pojezierze Wschodniosuwalskie – jedno z najpiękniejszych i najmniej docenianych miejsc. Podczas kiedy większość ludzi wybiera na swój urlop miejsca zagraniczne, morze lub góry, niewielu decyduje się wybrać nad jeziora i podziwiać wyjątkowe krajobrazy. Tu sezon, podobnie jak w górach, trwa cały rok – a różnorodność barw, kształtów, fauny i flory sprawia, że krajobraz ten nigdy się nie nudzi – nigdy nie jest taki sam.

Wiżajny mają naprawdę wiele do zaoferowania. Mimo, że wieś ta zamieszkiwana jest przez niecały tysiąc osób, to noclegi we wsi są całkiem dobrze rozbudowane. Może nie pomieści ogromnych tłumów turystów, ale na pewno każdy, kto rzeczywiście będzie chciał zapoznać się z urokami tych stron, znajdzie dla siebie odpowiednie lokum. Wystarczy poszukać w Internecie opinii, jak i oferowanego tutaj zakwaterowania.

Wiżajny to niesamowite piękno. Kiedy spojrzymy na tą miejscowość z lotu ptaka, zobaczymy jak niesamowicie rozpościera się między jeziorami. Również jest interesującym miejscem dla wszystkich pasjonatów historii i dla tych, których zajmuje badanie kultury ludzkiej na określonych terenach. Dla zwykłych turystów jest jednak przede wszystkim niesamowitym spokojem, relaksem, możliwością zapoznania się i spotkania z nową kulturą, wypadami na ryby i plażowaniem podczas upałów nad brzegiem jeziora. Szczególnie polecanym w tych wyjątkowych okolicznościach przyrody jest podejmowanie aktywności fizycznych. Spacery, dłuższe lub krótsze wędrówki, Nordic Walking, wycieczki rowerowe, możliwość korzystania z kursów żeglarstwa – to wszystko sprawi, że nasz czas spędzony w Wiżajnach będzie niezapomniany. Zapamiętamy go na długo i często będziemy chcieli do niego wracać. Jest to miejsce, które naprawdę warto zwiedzić i zatrzymać się na jakiś czas.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: