Zimowy urlop w Grecji

Zimowy urlop w Grecji

Urlop w Grecji- któż by nie chciał uwolnić się od złogów śniegu, zdradliwych wiatrów i mrozu? Większość jednak woli poczekać na lato, bo tylko wtedy można poopalać się sowicie, skorzystać z atrakcji plażowych sportów, zaszaleć w morzu. Dajmy się zaskoczyć!

O tej porze roku urlop helleński też może okazać się ciekawym doświadczeniem wartym wspomnień- o ile nie jesteś leniwym wielbicielem szybkiego opalania i leżenia godzinami na plaży. Porównawczo- gdy u nas szaleją śnieżyce i zamiecie- w Grecji panuje temperatura zbliżona do typowej polskiej wiosny, z tą różnicą, że o opaleniznę nietrudno nawet o tej porze. Ciepła odzież niezbędna jest jedynie na wieczory spędzane np. pod gwiazdami w towarzystwie znajomych i lampki wina.

Największym plusem zimowej eskapady do Grecji jest niewątpliwie mniejszy tłok niż w sezonie oraz korzystniejsze ceny. Hotele i pensjonaty nie funkcjonują, ale miejscowi chętnie wynajmują pokoje. Kwitnące migdałowce i orchidee to widok nie do przecenienia, Grecja zimą jest piękniejsza niż podczas typowego sezonu i spędu turystów. Warto zatem zastanowić się nad takim rozwiązaniem, bo pogoda lepsza niż u nas, a aktywniejszy wypoczynek jest bardziej wartościowy.

Ciekawe artykuły o podróżach i turystyce: